معماری مدرن

DECORATION-CIVIL-ARCHITECT - معماری - عمران - دکوراسیون

دانلود مجله لنداسکیپ Landscape 2013


دانلود مجله لنداسکیپ Landscape 2013

Landscape - April 2013
PDF | English | 72 pages | 20.69 MB

مجله چشم انداز اولین نشریه  تخصصی است که برای اولین بار ماهیانه در خاورمیانه منتشر می شود و هدف آن توسعه صنعت محوطه سازی در این منطقه می باشد. این ضمیمه شامل فهرست سازمان های دولتی، توسعه دهندگان، پیمانکاران، معامله گران، مشاوران، معماران منظر، و دیگران در این زمینه می باشد.


برچسب‌ها: دانلود مجله, لنداسکیپ, Landscape 2013
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم فروردین 1392ساعت 6:35 بعد از ظهر  توسط Majid  | 

دانلود مجله صنایع چوبی Woodcraft

دانلود مجله صنایع چوبی Woodcraft

Woodcraft USA - April/May 2013
English | 84 pages | PDF | 122.90 MB

نام مجله صنایع چوب برای تمامی طراحان دکور و مبلمان نامی آشناو مورد اعتماد می باشد .  نویسندگان این مجله همواره سعی داشته اند تجربه و تکنیک نجارهای حرفه ای را در این مجله منعکس کنند و شما در این نسخه می توانید با روش های جدید ساخت وسایل چوبی با تکنیک های جدید و روز دنیا آشنا می شوید و خود آنها را در خانه و یا کارگاه خود بسازید.برچسب‌ها: دانلود مجله, صنایع چوبی, Woodcraft
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم فروردین 1392ساعت 6:33 بعد از ظهر  توسط Majid  | 

ویلای Kavarna بلغارستان


ویلای Kavarna بلغارستان

شاید یکی از خانه های دراماتیک اروپا را بتوان ویلای Kavarna بلغارستان دانست . سطح شیب دار شیشه ایی موازی با زوایه نور خورشید اعتدالی در نور دهی و ایجاد حرارت در این ویلا ایجاد کرده که در نوع خود بی نظیر می باشد. استفاده از سمبلهای قدیم و زاویه پارونامایی رو به دریا معمار این خانه را شایسته تمجید و تحسین نموده است  .

ویلای Kavarna بلغارستان-1


برچسب‌ها: ویلای, بلغارستان
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه یازدهم اسفند 1391ساعت 10:15 بعد از ظهر  توسط Majid  | 

ویلایی در دامنه کوه

ویلا

فونتانا کاسا توسط معماران استانتون ویلیامز

این ویلا در دامنه کوه های کناری دریاچه لوگانو  واقع در Switzerland  ساخته شده است . نمای دور شهر و همپوشانی آن با  مناظر طبیعی دریاچه و کوه لوگانو  ، فضایی دراماتیک ایجاد نموده که نمی توان آن را در هیچ یک از دسته ویلاهای معمول امروزی دانست. مصالح  طراحی داخلی این خانه با الهام از مناظر طبیعی ترکیبی از سنگ travertino و چوب ساج و بلوط می باشد.


برچسب‌ها: ویلایی, دامنه کوه
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم بهمن 1391ساعت 8:33 قبل از ظهر  توسط Majid  | 

سينما به سبک استبداد

سينما به سبک استبداد

سینما به سبک استبداد پرتغالی

اين پروژه معماري کوچک  بحث بر انگيز در دانشکده بارتلت معماري  و توسط استاد کالين فورنيه در دفتر طراحي معماري نئون طراحي شده است . شايد اين ايده نامتعارف سينما کمي غير عادي به نظر برسيد ولي کالين فورنيه دراين باره مي گويد:

سینما به سبک استبداد پرتغالی

 استبداد حکوت هاي قبلي کشور پرتغال همواره سعي داشته است ديد مردم را با دست هاي بسته تغيير بدهد و اين حرکت در معماري مي توانيد تصوير مانند آنچه که ما طراحي نموده ايم داشته باشد . با اين حال استفاده از چوب پنبه و فضاي تاريک مي تواند فضاي آرامي را براي مشاهده چند دقيقه اي يک فيلم کوتاه را در حالت ايستاده براي تماشاچي ايجاد کند بدون آنکه مزاحمتي براي رهگزران ايجاد کند. برچسب‌ها: سینما, معماری جنجالی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم دی 1391ساعت 8:23 قبل از ظهر  توسط Majid  | 

پروژه لند اسکیپ بارسلونا اسپانیا

 

پروژه لند اسکیپ بارسلونا اسپانیا

مشخصات پروژه:

طراحی :شرکت SAU
نام پروژه : E (CO) stratègia
برنده رقابت : Les 16 portes de Collserola, porta 13 Competition
نوع : چشم انداز / برنامه ریزی شهری
محل اجرا: بارسلونا / اسپانیا
سال : 2012
تصویر ها: اعتباری SAU


برچسب‌ها: پروژه لند اسکیپ, بارسلونا اسپانیا
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه چهارم آذر 1391ساعت 7:54 قبل از ظهر  توسط Majid  | 

پروژه ساخت یک جزیره در چین

پروژه ساخت یک جزیره در چین

دریاچه  Dongqian واقع در منطقه Ningbo می باشد و به دلیل شکل خاص توپگرافی، این دریاچه به طور منظم نیاز به لایروبی داشته و ساکنین این ناحیه از خاکها لایروبی جهت  عمل آوری زمین های کشاورزی خود استفاده می کنند . دفتر برنامه ریزی و گردشگری دریاچه Dongqian در یک اقدامی مبتکرانه از گروهی از مشاوران برای ارئه طرح اولیه توسعه دریاچه به شکل جزایر شناور دعوت به همکاری کرده و برنده این مناقصه شرکت مشاوره HASSELL شده است. این دفتر مشاوره بعد از مطالعه امکان سنجی در حال حاضر یک پیشنهاد ارئه داده است .

نتایج برسی کلی:
1- پیشنهاد ساخت جزایر جدید در مرکز دریاچه. مفهوم جزایر بر اساس تفسیر از متن موجود طبیعی و شهری، و همچنین به عنوان یک عامل حفاظت از منابع محلی می باشد.

2-استفاده از مناطق ساحلی برای گردشگری ،اثرات منفی قابل توجه ای بر محیط زیست و تخریب منابع طبیعی داشته و سبب کاهش جمعیت آبزیان دریاچه شده و عمر مفید آبزیان بومی را به حداقل رسانده است.به همین دلیل نیاز به طراحی یک برنامه ریزی متعامل با محیط زیست می باشد.
برچسب‌ها: پروژه, جزیره, چین
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه چهارم آذر 1391ساعت 7:51 قبل از ظهر  توسط Majid  | 

آپارتمان کوچک

آپارتمان کوچک

شاید فضای نشیمن در اکثر خانه ها بزرگ و غیر قابل استفاده باشد .ولی با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده های کم درآمد برای همه ساخت چنین خانه هایی امکان پذیر نمی باشد. این آپارتمان طراحی شده توسط استودیو MYCC  با آنچه که در خانه های امروزی دیده می شود کاملا متفاوت است چرا که معمار این بنا با استفاده از عرض 6 فوتی بنا توانسته است تمامی کاربری های مورد نیاز برای زندگی یک زوج جوان را در فضا 100 متر مکعبی جای بدهند .


برچسب‌ها: آپارتمان
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه پنجم آبان 1391ساعت 6:50 قبل از ظهر  توسط Majid  | 

اهداي مدال طلاي سلطنتي معماری به پيتر زمتور -2012

اهداي مدال طلاي سلطنتي به پيتر زمتور-1

معمار مشهور سوئیسي پیتر زمتور پنج شنبه 27 سپتامبر 2012 به عنوان دریافت کننده یکی از معتبر ترین جوایز معماری جهان ، مدال طلای سلطنتی، معرفي شده است. مدال طلای سلطنتی ،اهدا شده در به رسمیت شناختن کار یک عمر، شخصا توسط ملکه انگلستان تایید و به یک شخص و یا گروهی که تأثیر قابل توجهی " به طور مستقیم یا غیر مستقیم در پیشرفت معماری" داشته اند داده مي شود. پیتر زمتور، شناخته شده برای اجرای یک عمل کوچک و در عین حال قدرتمند و مصالحه‌ ناپذير ، شرکت برنده جایزه خود را در سال 1979 در سوئیس تاسیس كرد. مشهورترین پروژه های او شامل گالري کنست هائوس برگنز در اتریش، حمامهاي آبگرم والس در والسِ سوئیس و موزه هنر كلومبا در شهر کلن است. او طراح غرفه مارپیچ لندن 2011 است و در حال حاضر مشغول طراحی یک خانه مخصوص تعطيلات در دوون (ِDoven) براي فیلسوف آلن دو باتن است.

او استعدادي فوق العاده در ایجاد فضاسازي هاي خاص از طریق تسلط استادانه خود بر نور و انتخاب متريال دارد. ساختمانهاي زمتور،همانند كليساي کوچک روستایی و حمام حرارتی در والس، تجربه اي شگرف برای همه حواس، با هر جزء هستي و ماهيت ساختمان و محيط آن را نمود ميبخشد. آنجلا بردی، رئیس کمیته افتخارات (RIBA) که انتخاب برنده مدال طلاي سلطنتی را به عهده دارند گفت: "كارهاي پیتر زمتور تجدید پیوند با سنت معماری مدرن است که بر مکان، جامعه واستفاده از متريال تاكيد دارد. نوشته های او مؤيد بر تجربه طراحی، ساخت و ساز و سکونت است در حالی که ساختمانهايش در یک گفت و گوي غنی با تاریخ معماری مشغولند. من با تقديم مدال طلای سلطنتی به وي مفتخر خواهم شد.

" اهداي مدال طلای سلطنتی به پیتر زمتور در تاریخ چهارشنبه 6 فوریه 2013 با مراسمی در موسسه سلطنتی معماران بریتانیا در لندن برگزار مي شود که در طی آن بورسيه بين المللي و افتخاری RIBA 2003 نیز ارائه خواهد شد. امسال اعضاي كميته افتخارات به رياست آنجلا بردي شامل معماران پيتر كلگ ، يوان فارل ، پروفسور آدريان فورتي ، نيل مك لاگين و سارا ويگلسوورس ميباشد.


برچسب‌ها: اهداي, پيتر زمتور
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم مهر 1391ساعت 4:42 بعد از ظهر  توسط Majid  | 

شارپ پانل خورشیدی شفاف ساخت

شارپ پانل خورشیدی شفاف ساخت-1

شارپ اعلام کرد نوعی پنل خورشید ساخته است که علاوه بر این مزایای یک پنل خورشیدی استاندارد را دارا می باشد  قادر است نور خورشید را از خود عبور دهد، این نوع پنل شفاف به رنگ های سیاه وسفید طراحی شده و می توان در بالکنها و یا به عنوان پنجره در ساختمانهای بلند استفاده شود و این درحالی  است که  محافظ حریم خصوصی می باشد و  خصوصیات شیشه های رفلکس را دارا می باشد .  

به گزارش CNET  پنل های خورشیدی ارئه شده توسط این شرکت راندمان تبدیل انرژی خورشیدی آن در حدود 6.8 درصد و با حداکثر خروجی 95 وات می باشد . این راندمان با استاندارد های پانلهای خورشید متداول تفاوت بسیار زیادی دارد به طوری که یک پنل معمولی 15 تا 20 درصد بازده تبدیل را دارد ولی توانایی عبور نور در این نوع پنلها وجود ندارد .

ولی با وجود این که این نوع سلول های خورشیدی بهره وری پایین تری نسبت به پانل های معمولی دارند ولی استفاده از این تکنولوژی در نما و قسمتهای نورگیر ساختمانها می تواند صرفه جویی بسیار زیادی برای صاحبان خود ایجاد کند .

پانل های شیشه های چند لایه می باشند  که با سلول های فتوولتائیک خورشیدی تزریقی در اندازه 4.5 فوت عرض و 3.2 متر ارتفاع و ضخامت 0.37 اینچ ساخته شده است. در حال حاضر این پنل ها در ژاپن به فروش می رسند و هیچ قیمت گزاری برای توسعه و فروش بین المللی ارئه نشده است .


برچسب‌ها: انرژی, صرفه جویی
+ نوشته شده در  شنبه هشتم مهر 1391ساعت 7:50 قبل از ظهر  توسط Majid  | 

طراحی موزه سالوادور دالی گروه معماریHOK

طراحی موزه سالوادور دالی گروه معماریHOK

این موزه در سایتی واقع در کنار ساحل شهر سنت پترزبورگ فلوریدا ساخته شده و مساحت آن 86000 فوت مربع برابر با اندازه قبلی بنا در سال 1982 می باشد . کاربری  موزه با رویکردی هنری می باشد و آثار نقاشی سالوادور دالی به شکل آب رنگ و رنگ روغن و طرح های مجسمه بالغ بر 2140 قطعه در آن به نمایش گذاشته شده است . با وجود فرآیندهای پیچیده مورد نیاز برای ساخت  این ساختمان و با توجه به فرم هندسی و ارتفاع 75 فوتی آن هزینه بالغ بر 29.8 میلیون دلار برای نمای شیشه ای و  700.000 $ طراحی داخلی آن هزینه شده است .


برچسب‌ها: موزه, دالی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم شهریور 1391ساعت 6:59 بعد از ظهر  توسط Majid  | 

پلان ویلای کوهستانی Heusch

پلان ویلای کوهستانی Heusch

 ده ستون  براق استیلی بیرون زده از حجم بنا این خانه را از زمین بلند کرده و به آسمان برده هدف از این کار چه بوده ؟
آیا این بنا مانند اولین ساختمان مدرن لوکوربوزیه می باشد و هدف معمار یک تقلید کورکورانه کودکانه بوده است؟
این گروه آرژانتینی برای تامین فضای مناسب برای  پارکینگ و بالکن و ایجاد یک زاویه دید بهتر از مناظر کوهستانی 12 فوت بنا را بالا آوردند .  این کار واقعا تحسین بر انگیز است ، شاید می توان گفت با هزینه کمتر این کار امکان پذیر می باشد ولی اگر این موضوع مهمتر از زیبایی بنا باشد  نمی توان گفت یک ویلا ساخته ایم  . با این حال این بنا مشکل تامین فضا را با بالا بردن LEVEL  بنا از سطح زمین حل کرده اند ( در برش بنا این امر کاملا مشهود است). شاید بتوان گفت این بنا نسخه تکمیل شده کارهای لوکوربوزیه و میس وندروه و تادو آندو می باشد ، که به پلان آبشار رایت نزدیک شده است  .


برچسب‌ها: ویلای
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ششم شهریور 1391ساعت 4:13 بعد از ظهر  توسط Majid  | 

پلان ویلای دوبلکس بر روی تپه شیب دار

+ نوشته شده در  جمعه سوم شهریور 1391ساعت 9:4 قبل از ظهر  توسط Majid  | 

ساختمانی با نمای چند وجهی

ساختمانی با نمای چند وجهی

برج بالتیک دارای 12 هزار متر مربع فضای اداری به همراه یک رستوران 750 متری پانوراما است. و برای این که خیابان های اطراف به همین خلوتی که در طرح های پیشنهادی می بینید باقی بماند، از همین حالا 1350 متر مربع فضای پارکینگ در 3 طبقه برای این ساختمان در نظر گرفته شده است.


برچسب‌ها: نما
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم مرداد 1391ساعت 9:14 بعد از ظهر  توسط Majid  | 

طراحی ساختمان اداریWeihai

طراحی ساختمان اداریWeihai

طراحی ساختمان اداری Weihai

 پاولین چینی در سال 2012 در شبه جزیره شاندونگ چین ساخته شده است . این بنا با توجه به فرهنگ سنتی چینی و استفاده از استعاره های ماه و آب و هلال طراحی شده ،سازه بنا چتری و  بر اساس یکی ستون اصلی و چرخش مرکزی که در امتداد حرکت این دو سقف طراحی داخلی بنا شکل می گیرد . فصای داخلی این بنا از یک فضای اصلی و یک سینمای کوچک ، فضای اداری و اتاق جلسه که در تراست امتداد دارد تشکیل شده است .

عکس ساختمان اداری

زاویه دید 180 درجه و پانورامای نمای خارجی  و دید داخلی از دریا یکی از نقاط قوت این طرح می باشد .

عکس ساختمان اداری-2

  • طرح معماری ویلای چوبی
  • Hits: 61
  • طرح معماری ویلای چوبی
  • Hits: 46
  • طرح معماری ویلای چوبی
  • Hits: 49


برچسب‌ها: طراحی, ساختمان اداری
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم مرداد 1391ساعت 4:18 بعد از ظهر  توسط Majid  | 

مطالب قدیمی‌تر